Tema / Lån "Harry Potter og de vises sten" i hele april!

Så er der godt nyt for hele familien, for nu kan J. K. Rowling magiske univers underholde jer, mens I holder social distance til den virkelige verden. Man kan nemlig læse eller lytte til den første Harry Potter-bog - helt uden ventetid indtil d. 30. april!

 

"Harry Potter og de vises sten" kan lige nu lånes på eReolen Global på dansk, engelsk og mange andre sprog. Den danske lydbog er indtalt af Jesper Christensen, og den engelske er indtalt af Stephen Fry, og du er derfor garanteret fantastisk gode og levende lytteoplevelser, uanset hvilken du vælger.

 

Find dem på appen Libby eller eReolen Globals hjemmeside her: https://bit.ly/3bVOoYf

 

Hvis du vil gøre påsken endnu mere magisk, kan også dykke ned i "Harry Potter at home-hub" og finde alt fra ordlege og -spil, tegneopskrifter, strik dit eget Weasley-tørklæde og meget mere.

Rigtig god fornøjelse!